Vagon Sanayii

YÜKSEK KALİTEDE KUMLAMA VE BOYAMA

Kumlama işlemi vagon üzerinde yapılacak kaynak,boya benzeri işlemlerden önce mutlaka uygulanması gereken bir süreçtir.Bu sayede revizyona ya da tamire gelmiş bir vagonun şasi ya da herhangi bir ana parçasındaki deformasyon ya da çatlaklar çok net görülebilmekte ve sağlıklı müdahale şansı artmaktadır.Aynı şekilde vagona yapılacak boya işleminin de daha sağlıklı ve kalıcı sonuçlar vermesini sağlamaktadır.

Kumlama işlemi için vagon gövdesinde boyanın maksimum nüfuzu için gerekli ortam oluşturulmaktadır.

Boyama işlemi TCDD nin teknik şartnamesinde yeralan şartlara ve malzemelere uygun olarak yapılmakta ve gerek malzeme gerekse işçilik yüksek kalite yeterliğindedir.

Çevre Dostu Hizmetler

Gerek kumlama gerekse boyama ünitelerinde çevre faktörü titizlikle dikkate alınmaktadır.

PERİYODİK REVİZYON

Yolcu vagonu sektöründe aksayan bir taşımacılık işlemi müşterilerin yanı sıra; tedarikçiler , taşıyıcılar için de zaman , para ve güven kaybına yol açar. Bu yüzden her tip yolcu vagonuna uygulanması gereken periyodik revizyon hizmeti bu sorunun önüne geçebilmek için büyük bir önem arzeder. MOSKİNO olarak TCDD ye ait her tipte yolcu vagonlarını minimum kesinti ile tekrardan raylara geri döndürebilmek ve yol güvenliklerini tam olarak sağlamak amacıyla , periyodik bakım için, revizyon hizmeti vermekteyiz.

REKONSTRÜKSİYON

Tip yenileme ve tip değişiklikleri hizmetleri, bazı durumlarda TCDD'ye ait hali hazırdaki vagonların verimini arttırabilmektedir.

TCDD nin istekleri doğrultusunda her tür vagonu özelleştirmeye hazırız. Bu özelleştirmeler geniş değişimlerin yanı sıra küçük bazı iyileştirmeler şeklinde de gerçekleşebilmekte. Örnek olarak;

Kullanılmayacak durumdaki yolcu vagonlarını, hizmet vagonuna çevirmek
Vagon içini TCDD nin ihtiyacları ve direktifleri doğrultusunda yeniden dizayn etmek

olarak sıralayabiliriz.

BAKIM ONARIM

Her tipten yolcu vagonlarında ve lokomotiflerde oluşan arıza ya da hasarları, vagonların yürüyebilme durumuna göre yerinde ya da kendi tesislerinde uzman ekipleri tarafından yapılan ekspertiz neticesinde çıkan sonuçlar ışığında UIC, CUU, RIV, RID standartlarına uygun olarak gidermekte ve vagonları tekrar hizmete sunmaktadır.